Skleněné zábradlí může na první pohled vyvolávat dojem, že je natolik křehké, že se jedná spíše o ozdobu, než aby sloužilo těmto potřebám, aby se o něj mohl někdo silou zapřít, a pokud by do něj někdo nedopatřením vrazil, aby se spolu s ním nesesunulo k zemi. Tuto klamnou iluzi však vytváří dva faktory. Za prvé máme všichni zafixováno z vlastní zkušenosti, že upustíme-li sklenici na zem, rozpadne se na tisíc kousků, a za druhé cokoli je transparentní, vypadá velmi křehce.
Skleněná zábradlí se ovšem nevyrábí ze skla, které je určeno pro vyfukování váz a džbánků, nýbrž ze skla tvrzeného. Jeho pevnost je natolik vysoká, že odolává i za extrémních povětrnostních podmínek vysokému tlaku a mechanickému namáhání, takže pod vámi jednoduše nepraskne. Možná jste si povšimli, že sklo se častokrát objevuje i na rozhlednách a vyhlídkových věžích jako adrenalinová záležitost, kdy návštěvníci vstupují na skleněnou desku, obestřenou zábradlím ze skla, aby měli dojem, že se vznáší v prostoru, a pod nimi je hlubina dvaceti metrů, toto je skutečně realizovatelné právě díky tvrzenému sklu.
Nemusíte mít obavy, co se týče bezpečnosti tohoto řešení, a můžete se pak plně soustředit na samotný estetický vzhled, jestliže jste se rozhodli pořídit skleněné zábradlí například na vaši terasu nebo na balkon bytového domu. Ostatně takto řešené balkony v některých bytovkách s novou fasádou jim vtisknou natolik atraktivní ráz, že se jim stěží vyrovnají jiná řešení s běžným zábradlím z konstrukční oceli. Skleněná zábradlí tu lze vyplnit tvrzeným zašupovacím sklem v horní části a máte z balkonu perfektní skleník nebo zimní zahradu. Výborně se tu pěstují muškáty, petúnie, lichořeřišnice, gladioly či gerbery. A co se týče údržby, je čištění tvrzeného skla stejně snadné, jako mytí klasických oken, pouze buďte pozorní, abyste z balkonu nevypadli.